Jesteś tutaj: podatkiksiegowosc.pl > Finanse publiczne > Jakie kompetencje ma Prezes NBP?

Kredyt konsumencki

Podstawowa definicja kredytu konsumenckiego mówi, iż jest to każdy kredyt zaciągnięty na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Kredyt konsumencki Można zatem powiedzieć, iż jest to kredyt udzielany w trakcie realizacji zakupów na raty lub z odroczonym terminem płatności.

Mówiąc o umowie o kredyt konsumencki mamy na myśli umowę, na mocy której kredytodawca w ramach swojej działalności udziela lub daje przyrzeczenie udzielenia klientowi kredytu. Warto zapamiętać, że kredyt konsumencki regulowany jest przez ustawę o kredycie konsumenckim. Umowa o kredyt konsumencki to między innymi: umowa pożyczki, umowa o c odroczeniu konsumentowi terminu spełnienia świadczenia pieniężnego, umowa kredytu w rozumieniu przepisów prawa bankowego, umowa, na mocy której świadczenie pieniężne konsumenta ma zostać spełnione później niż świadczenie kredytodawcy i inne. Kredyt konsumencki

Na umowie dotyczącej kredytu konsumenckiego powinny znaleźć się dane kredytobiorcy i kredytodawcy, wysokość kredytu, termin jego spłaty oraz sposób spłaty, oprocentowanie (a także ewentualne warunki zmiany oprocentowania), opłaty oraz prowizje wynikające z kredytu, informacje o całkowitym koszcie kredytu, formy zabezpieczenia kredyty, informacje na temat uprawnienia do przedterminowej spłaty tegoż kredytu.

Kredyt konsumencki W przypadku, gdy kredyt przeznaczony jest na nabycie określonej rzeczy bądź usługi często należy podać również opis tej rzeczy, cenę nabycia, cenę, którą konsument winien zapłacić w gotówce.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.