Jesteś tutaj: podatkiksiegowosc.pl > Ekonomia > Żyjmy ekonomicznie

Kredyt hipoteczny – zabezpieczenia i koszty

Zanim weźmiemy kredyt hipoteczny należy dowiedzieć się, jakie są sposoby zabezpieczenia tego kredytu oraz koszty z nim związane. Kredyt hipoteczny – zabezpieczenia i koszty Są to bardzo istotne kwestie, o których każdy kredytobiorca powinien pomyśleć wcześniej.

Docelowym zabezpieczeniem kredytu hipotetycznego jest hipoteka. Czym zatem jest hipoteka? To nic innego, jak ograniczone prawo rzeczowe na nieruchomości, a także na wybranych prawach służące zabezpieczeniu wierzytelności.

W ramach kredytu hipotetycznego wyróżnia się również tymczasowe zabezpieczenie. Jest ono konieczne do czasu ustanowienia hipoteki. Kredyt hipoteczny – zabezpieczenia i koszty Do tymczasowych zabezpieczeń zalicza się między innymi: weksel, możliwość blokady środków na rachunku – na przykład lokaty, ubezpieczenie kredytu, poręczenie według prawa cywilnego, czy poręczenie osoby trzeciej, która posiada zdolność kredytową.

Jeśli natomiast mowa o kosztach kredytu hipotetycznego, to należy wymienić: ustanowienie hipoteki (hipoteka potwierdzona musi być wpisem w księdze wieczystej, którą prowadzi sąd), prowizja bankowa, koszty notarialne, ubezpieczenie od zdarzeń losowych z cesją praw z polisy na bank udzielający kredytu, ubezpieczenie na życie z cesją na rzecz banku. Kredyt hipoteczny – zabezpieczenia i koszty Do kosztów zalicza się także konieczność założenia księgi wieczystej dla nieruchomości.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.