Jesteś tutaj: podatkiksiegowosc.pl > Gospodarka > Proces globalizacji gospodarki

Kara za nieterminową spłatę kredytu

Pod terminem „nieterminowa spłata kredytu” nie zawsze kryje się tylko i wyłącznie opóźnienie w stosunku do wyznaczonego harmonogramu spłat. Kara za nieterminową spłatę kredytu Chociaż wiele banków i instytucji finansowych stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów, zdarza się, że wcześniejsza spłata zobowiązania również zostanie obciążona dodatkowymi odsetkami karnymi.

W umowie zawarcia kredytu podane są wszystkie szczegółowe informacje na temat spłaty i konsekwencji zarówno w przypadku nieterminowego dokonywania wpłat, jak i zbyt wczesnego spłacenia pełnego zobowiązania. Kara za nieterminową spłatę kredytu Jeżeli w umowie nie podano informacji na temat dodatkowych opłat w przypadku wcześniejszej spłaty, bank nie ma prawa nałożyć jakiejkolwiek kary na klienta, który jej dokona.

Odsetki karne za przedwczesną spłatę zobowiązania kredytowego zwykle występują wtedy, gdy klient korzysta z niezwykle korzystnego rozwiązania. Kara za nieterminową spłatę kredytu Na przykład, wynegocjuje lepsze niż standardowe w danym okresie warunki kredytu hipotecznego, wówczas bank chcąc się zabezpieczyć przed przedwczesnym zakończeniem umowy, dopisuje klauzulę o odsetkach karnych za wcześniejszą spłatę kapitału.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.