Jesteś tutaj: podatkiksiegowosc.pl > Kredyty > Korzyści kredytu studenckiego

Linia kredytowa

Poznając tematykę kredytową, należy zapoznać się z terminem „linie kredytowa”. Linia kredytowa Linia kredytowa to swoisty limit na rachunku bankowym. Do tego właśnie limitu klient może zadłużyć się w czasie określonym przez umowę zawartą wcześniej z bankiem. Klient banku może korzystać z tego limitu w ramach swoich, indywidualnych potrzeb.

Bank upoważnia do korzystania z linii kredytowej na oddzielnym koncie bankowym kredytobiorcy lub na rachunku bieżącym. Każde wpływy finansowe, które pojawią się na rachunku bieżącym w sposób automatyczny spłacą zaciągnięty kredyt. Linia kredytowa Jeśli przekroczony zostanie czas zadłużenia, dochodzi do sytuacji, w której bank dokonuje naliczenia odsetek o charakterze karnym.

Kredyt w postaci linii kredytowej może zostać udzielony, jako kredyt nieodnawialny lub jako kredyt odnawialny. Kredyt odnawialny w tym przypadku oznacza, że każda spłata części bądź całości przyznanego kredytu wiąże się z tym, że odnawia się on o spłaconą część kredyty. Może zostać on wykorzystany wiele razy. Linia kredytowa Natomiast kredyt nieodnawialny jest wówczas, gdy każda dokonana wypłata wpływa na zmniejszenie limitu kredytowego.

Linia kredytowa to forma kredytowania, z której bardzo chętnie korzystają przedsiębiorstwa.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.