Jesteś tutaj: podatkiksiegowosc.pl > Płynność finansowa > Kompetencje dyrektora izby celnej

Kobiety w biznesie

Kobiety coraz częściej zajmują kierownicze stanowiska w firmach, coraz częściej decydują się również na to, aby założyć własną działalność. Kobiety w biznesie Czy kobiety inaczej prowadzą biznes?

Na to pytanie starają się odpowiedzieć specjaliści od tematyki gender, a także od równości płci na różnych płaszczyznach życia społecznego. Już dziś wiele badań wykazuje, że kobiety są dobrymi szefowymi oraz kompetentnymi ludźmi biznesu. Są też przy tym wyjątkowo konsekwentne i surowe. Wymagają od swoich pracowników i lubią otaczać się osobami zaangażowanymi w powierzone im zadania. Kobiety w biznesie Mimo iż kobietom przypisuje się uczuciowy i emocjonalny charakter to kobiety swoim postępowaniem w miejscach pracy pokazują, że potrafią oddzielić życie prywatne od domu. Charakterystyczną cechą pracy kobiet jest to, że chcą wszystkiego dopilnować same. Lubią mieć zwyczajnie nad wszystkim kontrole. Nie potrafią także zlecać i dysponować poleceniami nawet wśród swoich podwładnych.

To co najbardziej smuci, to fakt, że kobiety w biznesie cały czas muszą walczyć z wieloma krzywdzącymi stereotypami, często o podłożu seksistowskim. Kobiety w biznesie Z roku na rok jednak sytuacja kobiet w biznesie zmienia się. Są to zmiany na lepsze.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.