Jesteś tutaj: podatkiksiegowosc.pl > Podatki > Przedawnienie zobowiązania podatkowego

Makroekonomia – badanie całej gospodarki

Makroekonomia to dziedzina ekonomii, która koncentruje się na badaniu gospodarki w ujęciu całościowym lub inaczej mówiąc – zbiorczym. Makroekonomia – badanie całej gospodarki W ramach swoich badań makroekonomia posługuje się wartościami agregatowymi. Takimi wielkościami agregatowymi mogą być: popyt, podaż, średni poziom cen, stopień bezrobocia, poziom zatrudnienia, wysokość konsumpcji, budżet państwa. Czym dokładnie zajmuje się makroekonomia?

Przede wszystkim  w obszarze zainteresowań makroekonomii należy wyróżnić tworzenie oraz podział dochodu narodowego. Makroekonomia – badanie całej gospodarki Ważne w badaniach makroekonomicznych jest podejście naukowe do bezrobocia, poziomu inflacji, polityki gospodarczej danego państwa, polityki pieniężnej stosowanej przez bank centralny, a także uwagę zwraca się na wszelkie podjęte przez państwo inwestycje oraz prowadzony bilans płatniczy.

Makroekonomia przypatruje się zmianom, które zachodzą w gospodarkach narodowych, ale też w gospodarkach światowych. Makroekonomia widzi bowiem powiązania między tymi gospodarkami i umie na nie patrzeć z perspektywy całego globu. Makroekonomia – badanie całej gospodarki Zadaniem makroekonomii jest ustalanie związków o charakterze przyczynowo-skutkowym pomiędzy różnymi procesami gospodarczymi.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.