Jesteś tutaj: podatkiksiegowosc.pl > Kredyty > Kredyt społeczny

Klasyfikacja kredytów według czasu

Pisząc bądź rozmawiając o kredytach bardzo wielu specjalistów klasyfikuje je według kryterium czasu. Klasyfikacja kredytów według czasu Według tego czynnika można je zatem podzielić na kredyt krótkoterminowy, średnioterminowy i długoterminowy.

Kredyt krótkoterminowy to jak sama nazwa wskazuje kredyt, który udzielany jest na stosunkowo niedługi czas. Przeważnie na okres do jednego roku. Przeważnie kredyt krótkoterminowy udzielany jest na poczet potrzeb krótkotrwałych klienta. Kredyt średnioterminowy jest udzielany na okres od jednego roku do pięciu lat. W cześci krajów banki udzielają ten kredyt na okres do siedmiu lat. Klasyfikacja kredytów według czasu Banki udzielają ten rodzaj kredytu klientom, którzy mają problemy z uzupełnienie niedoboru kapitału obrotowego, który wynika na przykład z koniecznością poszerzenia działalności gospodarczej (może to być związane z zakupem niezbędnego sprzętu lub innymi inwestycjami na rzecz firmy).

Banki udzielają również kredyty długoterminowe. Ich termin spłaty jest najdłuższy, powyżej pięciu lat. Ta forma kredytu udzielana jest na duże inwestycje o charakterze rozwojowym, które w zamyśle mają przynieść wymierne korzyści w przyszłości lub przynieść pożądane korzyści finansowe klientom.

Kryterium czasu to niezwykle istotny czynnik dla wielu banków. Większość instytucji bakowych wykorzystuje ten czynnik, aby zapewnić sobie płynność finansową. Klasyfikacja kredytów według czasu Aby uzyskać pożądany efekt, wcześniej banki ustalają tak zwaną zapadalność udzielonych kredytów.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.