Jesteś tutaj: podatkiksiegowosc.pl > Gospodarka > Równowaga rynkowa

Kredyt akceptacyjny

 

Krótkoterminowy kredyt, który ma na względzie dokumenty prawa wekslowego to nic innego, jak kredyt akceptacyjny. Kredyt akceptacyjny Jak podkreślają eksperci, kredyt akceptacyjny to jeden z rodzajów kredytu dyskontowego.

Aby kredyt akceptacyjny mógł zostać uruchomiony konieczne jest podpisanie umowy. Na mocy tego dokumentu bank obliguje się do zaakceptowania wystawionych na niego weksli. Weksle wystawia osoba do tego zadania upoważniona.

Najczęściej kredyt akceptacyjny zostaje udzielony na okres do sześciu miesięcy. Kredyt akceptacyjny Przeważnie z otrzymanych w ramach tego kredytu środków można finansować: transport, sprzedaż surowców, opłaty związane z magazynowaniem, fazy produkcji, sprzedaż usług i towarów.

Bank, który akceptuje weksle określany jest jako bank akceptacyjny. Bank ten nie oddaje do dyspozycji kredytobiorcy żadnych środków finansowych. Zamiast tego oddaje klientowi swój akcept (podpis), dzięki temu będąc dłużnikiem wekslowym, który zobowiązany jest do wykupu tego weksla. Po zaakceptowaniu weksel może zostać złożony do dyskonta. Kredyt akceptacyjny Może to się odbyć w tym samym lub innym banku. Przeważnie bank możliwość zaakceptowania weksla uwarunkowuje od zabezpieczenia.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.