W 2013 więcej pieniędzy na remonty szkół
Prace nad projektem nowelizacji ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego, w którym zawarte są regulacje w sprawie rezerw subwencji oświatowej trwały od końca 2011 roku. W 2013 więcej pieniędzy na remonty szkół Po licznych dyskusjach i negocjacjach nowych wysokości rezerw, zmiany wejdą w życie od 2013 roku.
Pierwszy projekt w tej sprawie został złożony pod koniec roku 2011 i była to propozycja posłów partii PSL, aby w ramach nowego rozporządzenia przywrócić wysokość rezerw oświatowych do poziomu 0,6 procent. Rozmowy z Komisją Wspólną Rządu i Samorządu Terytorialnego nie przyniosły jednak oczekiwanych rezultatów, a projekt PSL został wycofany. Szybko na jego miejscu pojawił się nowy, tym razem po konsultacjach z organizacjami samorządowymi i propozycją podniesienia rezerw z 0,25 procent obowiązujących w 2012 roku do 0,4 procent. W 2013 więcej pieniędzy na remonty szkół Ustawa doczekała się nowelizacji w marcu 2012 roku, jednak z powodu zgłaszanych poprawek, wprowadzone zmiany obowiązywać będą dopiero po dniu 1 stycznia 2013 roku.
Zgodnie z ustaleniami, budżet przeznaczony na ogólne subwencje oświatowe w 2013 roku wyniesie ponad 39,5 miliarda złotych. Rezerwa oświatowa to środki pochodzące właśnie z tej puli, które służą przede wszystkim dofinansowaniu działań takich jak: remonty szkół, likwidacja szkód w placówkach oświatowych jakie powstały w wyniku klęsk żywiołowych i zdarzeń losowych, dostosowanie pomieszczeń szkół do potrzeb 6-latków, czy też doposażenie placówek edukacyjnych.
W 2013 więcej pieniędzy na remonty szkół Dzięki inicjatywie Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży we współpracy z Komisją Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, udało się wprowadzić zmiany, które chociaż nie zaspokoją w pełni wszystkich potrzeb, jednak umożliwią dostarczenie pomocy wszędzie tam, gdzie najbardziej jest potrzebna.