Jesteś tutaj: podatkiksiegowosc.pl > Inwestycje > Nadzieja w przedsiębiorczości młodych

Obligacje korporacyjne warte więcej niż skarbowe

Najpopularniejszą formą obligacji są obligacje skarbowe, których emitentem jest Skarb Państwa. Obligacje korporacyjne warte więcej niż skarbowe Bezpieczeństwo inwestycji i gwarancja zwrotu kapitału wraz z doliczonymi odsetkami jest tu najwyższe pośród wszelkich możliwych form inwestycyjnych. Jednak obligacje skarbowe to nie jedyna możliwość nabywania obligacji, tym bardziej, że dla wielu osób posiadają one relatywnie zbyt niskie oprocentowanie, a co za tym idzie nie spełniają oczekiwań nieco bardziej wymagających inwestorów.

Obligacje korporacyjne działają dokładnie na tej samej zasadzie co obligacje skarbu państwa, jednak z tą różnicą, że tu pożyczkobiorcą jest określona firma. c Pewność i bezpieczeństwo inwestycji jest więc znacznie mniejsze, Obligacje korporacyjne warte więcej niż skarbowe jednak obietnica zwykle znacznie wyższego oprocentowania bywa wystarczająco przekonywujących argumentem dla nabywców obligacji korporacyjnych.

Wybierając obligacje korporacyjne, zdecydowanie lepiej wybierać te, które emitowane są przez banki znajdujące się pod nadzorem państwowym, a tym samym posiadające gwarancje bankowe. W przypadku ogłoszenia upadłości takiej instytucji, posiadacz obligacji bankowych może być spokojny o zwrot kapitału powiększonego o należne odsetki. Obligacje korporacyjne warte więcej niż skarbowe W przypadku korporacji funkcjonujących jako standardowa działalność gospodarcza, w sytuacji wystąpienia problemów finansowych trudno będzie od razu odzyskać chociażby sam kapitał zainwestowany w jej obligacje.

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.