Jesteś tutaj: podatkiksiegowosc.pl > Kredyty > Kredyt towarowy

Kto może wymazać złą historię kredytową

Każda osoba, która w sposób świadomy doprowadza do sytuacji, gdy nie reguluje własnych zobowiązań finansowych, Kto może wymazać złą historię kredytową możne trafić do Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej. Wpis ten powoduje, że taka osoba lub firma zostaje całkowicie pozbawiona anonimowości, a każdy nowy partner handlowy lub potencjalny kredytodawca może odmówić nawiązania współpracy.

Utrata wiarygodności w oczach kontrahentów, czy też instytucji bankowych to poważny problem dla każdego. Co więcej, do rejestru znacznie łatwiej trafić, niż z niego zniknąć, ponieważ wszelkie dane usuwane są tylko i wyłącznie na wniosek tego, i kto zgłosił do KRD nieuczciwego dłużnika. Kto może wymazać złą historię kredytową Do rejestru można trafić nawet z bardzo błahych powodów, tj. niezapłacony mandat za przejazd PKP, czy „niedopłacone” odsetki w banku, w którym kredyt już dawno został zamknięty.

Ponieważ z usług Krajowego Rejestru Długów może skorzystać każdy przedsiębiorca działający w dowolnym sektorze gospodarki (bez względu na wielkość  czy formę prawną), osoby fizyczne, gminy, a także różnego typu instytucje, każde zobowiązanie finansowe które pozostanie nieuregulowane, możne znaleźć swoje odzwierciedlenie w KRD. Kto może wymazać złą historię kredytową Tak jak już wspomniano w powyższym tekście, skreślenia z czarnej listy może dokonać tylko ten, kto wcześniej wnioskował o umieszczenie na niej nazwiska (lub nazwy w przypadku firm) dłużnika.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.