Jesteś tutaj: podatkiksiegowosc.pl > Biznes > Pieniądze na start

Kasy fiskalne i nowy limit zwolnienia

Wraz z pierwszym dniem nowego roku w życie zostanie wcielone rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 29 listopada 2012 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (Dz. U. z 11 grudnia 2012 r., poz. 1382). Kasy fiskalne i nowy limit zwolnienia Na mocny nowego dokumentu, znacznemu ograniczeniu ulegnie limit obrotów, który decyduje o tym, kiedy zastosowanie kas rejestrujących (fiskalnych) staje się obowiązkiem każdego płatnika VAT prowadzącego działalność handlową lub usługową. Z obecnych 40 tysięcy złotych limitu pozostała zaledwie połowa, ponieważ zdecydowano się na kwotę zaledwie 20 tysięcy złotych, o co spowoduje konieczność wprowadzenia kas fiskalnych w każdym małym handlu.

Zmiana limitów to jednak nie wszystkie poprawki w obowiązującym prawie fiskalnym, jakie wynikają z nowego rozporządzenia. Od 2013 roku, także szkoły nauki jazdy będą musiały prowadzić fiskalny rejestr obrotów. Jest to jednak jedyna forma działalności gospodarczej, która utraciła dotychczasowe prawo do zwolnienia z obowiązku stosowania kas fiskalnych. Kasy fiskalne i nowy limit zwolnienia Pozostałe formy, które posiadały do tej pory taki przywilej, w dalszym ciągu mogą z niego korzystać.

Chociaż rozporządzenie napotkało się już z falą krytycznych głosów, nie zmienia to faktu, że zmiany zostaną wprowadzone. Samo rozporządzenie ma w założeniu unormować kwestię zwolnień z obowiązku stosowania kas fiskalnych w latach 2013-2014, co oznacza, Kasy fiskalne i nowy limit zwolnienia że niezadowolonym nie pozostaje nic innego jak przystosować się do nowych przepisów.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.