Jesteś tutaj: podatkiksiegowosc.pl > Kredyty > Karta kredytowa

Ergonomia – kuzynka ekonomii

Jedną z pochodnych ekonomii jest ergonomia. Ergonomia – kuzynka ekonomii Ta dziedzina badań skupia się przede wszystkim na pracy oraz człowieku, który ją wykonuje. Jej podstawowym zadaniem jest sprawdzać, czy dane stanowiska w pracy są obstawiane przez odpowiednie i kompetentne osoby.

Dzisiaj coraz więcej firm i przedsiębiorstw ma świadomość, że to jak obsadzane są wszystkie stanowiska w danej firmie ma wpływ na ogólny obraz tej firmy. Dobry dobór personelu zapewnie wysoką jakość pracy, daje dobre efekty finansowe, przyspiesza pracę. Ergonomia tworzy miejsca pracy dla ludzi w taki sposób, aby w całości wykorzystać ich potencjał, możliwości i zdobyte umiejętności. Ergonomia – kuzynka ekonomii Zadaniem ergonomii jest zatem badanie ludzi pod kątem ich przydatności do pełnienia danej funkcji, czy tez stanowiska. Dzięki odpowiedniemu podejściu do kwestii zatrudnienia firmy oszczędzają pieniądze, co więcej są bardziej produktywne i efektywne. Ergonomia to ważna dziedzina także z perspektywy pracownika, dba i troszczy się bowiem o jego dobro i odpowiednie miejsce na rynku pracy.

Ergonomiczne podejście do zatrudnienia daje wymierne korzyści. Ergonomia – kuzynka ekonomii Firmy tym samym odżegnują się także od nepotyzmu.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.