Jesteś tutaj: podatkiksiegowosc.pl > Finanse publiczne > Deficyt rzeczywisty a strukturalny

Dochód pasywny, czyli kasa bez pracy

Sposobów pozyskiwania środków pieniężnych jest wiele, które nie zawsze wiążą się z koniecznością wykonywania pracy. Dochód pasywny, czyli kasa bez pracy Wraz z intensywnym rozwojem Internetu, w znacznym stopniu rozwinął się także obszar dotyczący sposobów generowania dodatkowych dochodów bez potrzeby wychodzenia z domu, przy minimalnym nakładzie pracy własnej. Im więcej użytkowników sieci i portali poświęconych tego typu problematyce, tym więcej możliwości i lepsza weryfikacja skuteczności poszczególnych rozwiązań.

Jednym z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych zagadnień, jest tzw. dochód pasywny, czyli mówiąc w skrócie otrzymywanie stałych wpływów t za raz wykonaną pracę. Zwykle dochód pasywny łączony jest z biznesem MLM, chociaż w rzeczywistości dochód pasywny uzyskuje każdy emeryt, rencista, właściciel lokaty, czy chociażby konta oszczędnościowego. Dochód pasywny, czyli kasa bez pracy Jak to możliwe? To całkiem proste, ponieważ zgodnie z definicją, dochód pasywny to aktywa pieniężne oraz materialne, które przynoszą stałe dochody bez ingerencji ich posiadacza. W praktyce to każda złotówka wygenerowana poprzez oprocentowanie lokaty lub konta oszczędnościowego, wynajmowanie mieszkania, dzięki systemom poleceń, a także wypłacana w postaci renty, emerytury lub innych świadczeń.

Ktoś może stwierdzić, że do uzyskiwania dochodu pasywnego potrzebny jest duży wkład własny. Nic bardziej mylnego. Pomijając kwestie uzyskiwanych świadczeń z tytułu emerytury lub renty, czy chociażby dochodu uzyskiwanego przez wzgląd na posiadane nieruchomości podnajmowane innym jednostkom, istnieje wiele sposobów na generowanie zysków, przy minimalnym wkładzie własnym. Wykorzystując programy partnerskie lub systemy poleceń poszczególnych firm, często wystarczy być tylko klientem korzystającym z określonego produktu, np. konta bankowego. Często nowe banki lub instytucje promujące nowe rozwiązania, płacą swoim klientom za namówienie znajomych, by i oni wybrali określony bank lub ofertę. Dochód pasywny, czyli kasa bez pracy To tylko przykład, jednak rozwiązań tego typu istnieje cały szereg.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.