Jesteś tutaj: podatkiksiegowosc.pl > Gospodarka > Gospodarka mieszana

Dlaczego firma powinna inwestować w ludzi

Rozwój każdej firmy w zdecydowanej części uzależniony jest od ludzi w niej pracujących. Dlaczego firma powinna inwestować w ludzi Dobrze wyszkolony i posiadający odpowiednie kwalifikacje personel, to nie tylko doskonała wizytówka dla działalności, ale i zwiększone możliwości w zakresie generowania przychodu całej organizacji. Klucz do sukcesu leży jednak w lojalności pracowników i ich utożsamianiu się z firmą, dla której gotowi będą działać powyżej ustalonych norm.

Wszędzie tam, gdzie panuje przyjazna atmosfera, a starania i osiągnięcia personelu są dostrzegane i docenianie, łatwiej jest budować solidne fundamenty nawet niewielkiej firmy. Dlaczego firma powinna inwestować w ludzi Wzrost obrotów, a co za tym idzie także dynamiczny rozwój całej działalności możliwy jest tylko i wyłącznie dzięki wspólnej realizacji firmowych celów. Z tego powodu niezwykle ważne są inwestycje w kadry, które wymagają nie tylko odpowiedniego wynagrodzenia za wykonywaną pracę, ale i umożliwienia realizowania ścieżek kariery każdej pojedynczej jednostki.

Szkolenia, programy motywacyjne, awans itp. skutecznie motywują do efektywnego działania i rzetelnego wykonywania powierzonych obowiązków. Dlaczego firma powinna inwestować w ludzi Wszystko to sprawia, że znacznie korzystniej i (mimo wszystko) taniej jest premiować sprawdzonych pracowników  i zapewniać im stały rozwój, niż cyklicznie wymieniać personel na posiadający lepsze wykształcenie, jednak mniejsze doświadczenie i w żaden sposób nieutożsamiający się z firmą.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.