Jesteś tutaj: podatkiksiegowosc.pl > Finanse > Podział funduszy inwestycyjnych

Wzrost bezrobocia, ciąg dalszy

Ponad 2 miliony bezrobotnych Polaków, to wynik na koniec roku 2012. Wzrost bezrobocia, ciąg dalszy Dane te to tylko odzwierciedlenie statystyk potwierdzonych dokumentami urzędowymi, ponieważ dotyczą tylko i wyłącznie osób oficjalnie zarejestrowanych jako bezrobotnych. Jak twierdzą eksperci, tak źle nie było od blisko 5 lat, a na domiar złego nic nie wskazuje na to, że sytuacja ta ulegnie poprawie w najbliższym czasie. Wskaźnik bezrobocia na poziomie 13 procent już wzbudza niepokój i jest sporo wyższy niż w ubiegłym roku. Nie widać jednak tendencji spadkowej, ani realnej szansy na to, że w 2013 roku cokolwiek spowoduje poprawę na rynku pracy.

Polska gospodarka ostro hamuje, brak środków na jej rozwój i skupienie na problemie dziur budżetowych spowoduje tylko pogłębienie problemu bezrobocia. Wzrost bezrobocia, ciąg dalszy Szacuje się, że lada moment blisko 300 tysięcy ludzi straci swoje dotychczasowe zatrudnienie. Co prawda na miejscu zlikwidowanych miejsc pracy ma pojawić się ponad 390 tysięcy nowych, jednak już teraz wiadomo, że znacznie słabiej płatnych i nie do końca zgodnych z kwalifikacjami tych, którzy pracy zostaną pozbawieni.

Władze starając się uspokoić nieco nastroje oficjalnie mówią o 3,3 miliardach złotych przeznaczonych na walkę z bezrobociem w nadchodzącym roku. Jest to o ponad miliard więcej niż w 2012 roku. Wzrost bezrobocia, ciąg dalszy Środki te w połączeniu ze specjalnymi programami mającymi pomóc osobom poszukującym pracy, jednak sceptycy uważają, że poziom bezrobocia w Polsce w 2013 roku przekroczy prób 15 procent.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.