Jesteś tutaj: podatkiksiegowosc.pl > Finanse > Proces wypłacania dywidendy

Sprawozdanie finansowe

Sprawozdanie finansowe to znakomita forma uporządkowania i usystematyzowania dotychczasowych działań każdej działalności gospodarczej. Sprawozdanie finansowe Sprawozdanie to ściśle wiąże się z regułami wyznaczonymi przez dziedzinę jaką jest rachunkowość.

Najprościej rzecz ujmując sprawozdanie to wynik, jaki określa stan finansowy danej firmy, instytucji, czy przedsiębiorstwa za dany okres czasowy. Takie dokument wykonuje się na koniec każdego roku obrachunkowego bądź też w momencie zamknięcia ksiąg (związane jest to z przepisami wynikającymi z prawa podatkowego). Sprawozdanie finansowe Należy pamiętać, iż sprawozdanie finansowe winno się wykonać w języku polskim oraz w walucie naszego kraju, a więc w złotówkach.

Bez wątpienia dla każdej jednostki gospodarczej priorytetowe jest sprawozdanie roczne finansowe. Jest to nic innego, jak raport finansowy. Powinien on zawierać wszelkie informacje na temat tego, jak w czasie minionego roku rozwijało się przedsiębiorstwo, jakie ważne dla swojej działalności wydarzenie i sprawy odnotowało, co przyczyniło się do odnotowania zysków, a co sprawiło, że jednostka gospodarcza odnotowała spadek finansowy. Niezbędny jest zatem w sprawozdaniu bilans oraz rachunek zysków i strat. Koniecznie w takim dokumencie należy zawrzeć też sprawozdanie o przepływie pieniężnym oraz zestawienie zmian w kapitale. Sprawozdanie finansowe Sprawozdanie finansowe to najważniejszy dokument, który potwierdza działalność finansową każdej firmy.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.