Jesteś tutaj: podatkiksiegowosc.pl > System podatkowy > Zadania naczelnika urzędu skarbowego

Przez internet, czyli kasa prosto na konto

Pieniądze przez Internet kojarzą się zwykle z produktami tj. szybka pożyczki SMS, które udzielane są maksymalnie na 60 dni. Tymczasem coraz więcej instytucji finansowych, daje swoim klientom nie tylko możliwość złożenia wniosku drogą internetową, ale i wypełnienia wszelkich niezbędnych formalności.

Posiadając rachunek osobisty, który obsługiwany jest w ramach usług bankowości elektronicznej wystarczy otrzymywać na niego regularne wpływy z tytułu wynagrodzenia za pracę, aby bank udzielił kredytu gotówkowego bez konieczności udawania się do jego placówki. Co więcej, dysponując takim kontem można złożyć wniosek o wydanie karty kredytowej, uruchomienie debetu na koncie lub przyznanie kredytu odnawialnego. Wszystko w niezwykle prosty i szybki sposób, gdzie wszystkie formalności zostają dokonane w trybie online. Po tym jak bank udzieli wnioskowanej pożyczki lub zdecyduje o wydaniu karty kredytowej,  niezbędne dokumenty potwierdzające zawarcie transakcji wysyłane są zarówno na adres mailowy, jak i w tradycyjnej formie pocztą lub przesyłką kurierską.

            W przypadku składania wniosku w innym banku, klient może być poproszony o złożenie oświadczenia o dochodach lub dostarczenie dokumentów potwierdzających stałość dochodów. Jednak także w takim przypadku nie trzeba wychodzić z domu. Wszystkie formalności można załatwić w systemie online, a dokumenty zostaną dostarczone bezpośrednio do domu klienta. Zdarza się również, że przed udzieleniem kredytu do drzwi potencjalnego kredytobiorcy zapuka doradca, który upewni się, że klient jest osobą wiarygodną, a przy okazji podpisze z nim umowę pożyczki.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.