Jesteś tutaj: podatkiksiegowosc.pl > Płynność finansowa > Wieloletnia prognoza finansowa

Po co dziecku konto bankowe

Zgodnie z obowiązującym prawem bankowym, posiadaczem rachunku osobistego może być także osoba małoletnia. Po co dziecku konto bankowe Już trzynastolatek może dość swobodnie korzystać z usług bankowych, jednak tylko i wyłącznie wówczas, gdy umowa zostanie zawarta pomiędzy bankiem, a prawnym opiekunem nastolatka. Oznacza to, że rodzic lub osoba posiadająca status opiekuna prawnego, może otworzyć konto osobiste na rzecz małoletniego, do którego dziecko będzie miało pełen dostęp.

Wiele osób uważa, że dzieci nie powinny posiadać własnego konta w banku, ponieważ jest to całkowicie zbędne. Tymczasem okazuje się, że podczas u chociażby wycieczek szkolnych czy letnich obozów, dysponowanie własnym kontem w znacznym stopniu zmniejsza ryzyko rabunku czy też eliminuje konieczność dosyłania dziecku pieniędzy poprzez pocztę czy też inny, mało wygodny sposób. Po co dziecku konto bankowe Co więcej, to rodzic decyduje o tym ile w danym miesiącu, tygodniu lub dniu dziecko może dokonać transakcji i w jakim limicie. Można więc zachować pełną kontrolę w tym temacie, ponieważ próby przekroczenia ustalonego limitu są natychmiast zgłaszane do prawnego opiekuna.

Otwarcie młodzieżowego konta bankowego to nie tylko wygoda dla rodziców, ale i większe bezpieczeństwo. Posiadając kartę płatniczą, nastolatek nie musi nosić przy sobie całej gotówki jaką dysponuje podczas samodzielnych wyjazdów. Po co dziecku konto bankowe Nawet jeżeli karta zostanie skradziona, można podjąć odpowiednie działania, dzięki którym wszelkie straty zostaną zminimalizowane do minimum.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.