Jesteś tutaj: podatkiksiegowosc.pl > Podatki > Podatek i cło – czym się różnią?

Pieniądze na start

Coraz więcej młodych Polaków, którzy po zakończeniu studiów borykają się z problemem bezrobotności, decyduje się na założenie własnego, samodzielnego biznesu. Pieniądze na start Państwo od kilku lat wychodzi im naprzeciw, aby pierwsze kroki na rynku pracy były prostsze i bardziej przyjazne.

Co roku młodzi ludzie mają okazję skorzystać z szeregu dotacji i środków, które umożliwiają im rozpoczęcie samodzielnej działalności gospodarczej. Start-up to forma aktywizacji młodych ludzi i wspierania ich nowatorskich pomysłów na biznes. Pieniądze na rozpoczęcie działalności można uzyskać chociażby w Powiatowym Urzędzie Pracy. Pieniądze na start Konieczne jest jednak bycie zarejestrowanym w nim, jako bezrobotny. Zanim taka osoba dostanie potrzebne dofinansowanie musi przejść kilka etapów przygotowujących ją do prowadzenia własnej działalności. Między innymi musi przejść szkolenie pod hasłem „ABC własnej działalności”. Podczas tego kursy beneficjent dowiaduje się, co go czeka podczas prowadzenia samodzielnego biznesu, jak wystawia się faktury, jakie podatki musi płacić, jak może zatrudniać innych ludzi. Wiedza ta jest niezbędna do prowadzenia biznesu.
Następnie beneficjent konstruuje samodzielnie swój biznesplan. Pieniądze na start W nim znajdują się między innymi potrzebne informacje na temat środków, jakie musi posiadać beneficjent, aby rozpocząć działalność.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.