Jesteś tutaj: podatkiksiegowosc.pl > Kredyty > Co to jest BIK i KRD

Oszczędzanie bez wyrzeczeń

Pytając osoby, które nie oszczędzają o powód takiego zachowania, najczęściej można usłyszeć – brak wystarczających środków, aby móc cokolwiek odkładać  na później. Oszczędzanie bez wyrzeczeń Oczywiście pośród nich nie brakuje takich ludzi, których sytuacjach w rzeczywistości nie pozwala na regularne oszczędzanie pieniędzy. Nie zmienia to jednak faktu, że zdecydowana większość osób dysponujących stałym źródłem dochodu przekraczającym wszelkiego rodzaju wydatki, wszystkie nadwyżki finansowe przeznacza na bieżącą konsumpcję. Niezależnie od tego, czy w domowym budżecie pozostało 100 zł, czy 1000 zł, warto zastanowić się nad skutecznym systemem oszczędzania w pieniędzy.

Przede wszystkim oszczędzanie należy rozpocząć od określenia własnych możliwości i potrzeb. Ustalenie wysokości stałych wydatków, a także wydzielenie określonej kwoty na codzienne życie, skutecznie ułatwiają zarządzanie własnym budżetem. Oszczędzanie bez wyrzeczeń Zakładając, że budżet należy do pracującego i bezdzietnego małżeństwa, które generuje łączny dochód na poziomie 3 tysiąca złotych, mającego stałe wydatki na poziomie 1,5 tysiąca złotych (opłata za czynsz, media, internet, paliwo itp.), wiemy że do dalszej swobodnej dyspozycji pozostaje jeszcze 1,5 tysiąca złotych. Przyjmując, że na żywność oraz podstawowe środki czystości, każdego miesiąca przeznaczają tysiąc złotych, a na spotkania towarzyskie i rozrywkę dodatkowe 300 złotych, uzyskujemy 200 złotych comiesięcznej nadwyżki finansowej, którą z powodzeniem można zainwestować, a tym samym pozwolić sobie na generowanie dodatkowego zysku.

W takim przypadku wystarczającym jest konto oszczędnościowe, które pomaga pomnożyć zdeponowane na nim środki, jednak nie odcina do nich całkowitego dostępu. Oszczędzanie bez wyrzeczeń Co więcej, trzymanie pieniędzy na koncie oszczędnościowym mobilizuje do dalszego odkładania pieniędzy, które dodatkowo pomnażane są zgodnie z przyjętą stopą odsetkową.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.