Jesteś tutaj: podatkiksiegowosc.pl > Inwestycje > Krótko – czy długoterminowe inwestowanie pieniędzy

Mikroekonomia, czyli badanie jednostek

Jedną z najważniejszych dziedzin ekonomii jest mikroekonomia. Mikroekonomia, czyli badanie jednostek Ten dział ekonomii uważnie przypatruje się zachowaniom jednostkowym, a więc konsumentów w obliczu wyborów dotyczących rzadkości dóbr. Mikroekonomia bada szczegółowo relacje jakie zachodzą pomiędzy konsumentami a przedsiębiorstwami na bazie różnorodnych rynków, które reprezentują. Mikroekonomia koncentruje się także na badaniu i analizie wyborów jednostki w zakresie produkcji oraz wymiany dóbr, zakupu i sprzedaży. Mikroekonomia, czyli badanie jednostek Mikroekonomia jest ważnym źródłem wiedzy na temat gospodarki.

Mikroekonomia zakłada bowiem, że gospodarkę danego kraju traktuje się tak, jakby był to zbiór pewnych podmiotów oraz relacji, jakie zachodzą pomiędzy nimi – nie taktuje się jednak gospodarki w ujęciu całościowym, przyrównując go do jednolitego organizmu.

Tworząc analizy mikroekonomiczne sięga się po modelowanie matematyczne, jest to system, który umożliwia tworzenie hipotez na temat zachowań konsumenckich poszczególnych podmiotów ekonomicznych. Mikroekonomia, czyli badanie jednostek Następnie, w oparciu o metody statystyczne testuje się i sprawdza wcześniej postawione hipotezy.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.