Jesteś tutaj: podatkiksiegowosc.pl > Kredyty > Klasyfikacja kredytów według czasu

Majątek trwały, czyli aktywa trwałe

W świecie finansów bardzo ważną kwestią jest majątek trwały. Majątek trwały, czyli aktywa trwałe Inaczej o majątku trwałym mówi się również, iż są to aktywa trwałe. Majątek trwały to fragment aktywów danego podmiotu gospodarczego. Charakteryzuje go oczekiwany czas użytkowania większy aniżeli okres jednego roku obrotowego.

Inną cechą charakterystyczną dla aktywów trwałych jest fakt, iż zużywają się one w sposób stopniowy. Występują na przestrzeni wielu bardzo różnorodnych procesów i sytuacji o charakterze gospodarczym. Według prawa majątek trwały to nic innego, jak aktywa, które są zasobami majątkowymi uprzednio kontrolowanymi przez jednostkę. Majątek trwały, czyli aktywa trwałe Powstają na bazie zdarzeń wcześniejszych, przeszłych. Mają wartość określoną i wiarygodną. Ich okres użytku ekonomicznego nie może być dłuższy aniżeli jeden rok.

Na poczet aktywów trwałych składają się: rozliczenia międzyokresowe o charakterze długoterminowym, Majątek trwały, czyli aktywa trwałe należności długoterminowe, wartości prawne oraz niematerialne, rzeczowe aktywa trwałe (czyli środki trwałe, a także środki trwałe w procesie budowy) oraz inwestycje długoterminowe.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.