Jesteś tutaj: podatkiksiegowosc.pl > Finanse publiczne > Deficyt rzeczywisty a strukturalny

Kredyt sezonowy

Kredyt sezonowy to doskonałe rozwiązanie, z którego bardzo chętnie korzystają właściciele małych lub średnich przedsiębiorstw. Kredyt sezonowy Udzielany jest firmom, które prowadzą działalność sezonową.

Kredyt sezonowy jest dobrą propozycją dla firm, które prowadzą działalność o charakterze kwartalnym, ponieważ instytucje bankowe oferują swoim klientom uprzywilejowane warunki. Najczęściej udziela się go firmom, które parają się pracą w danym, określonym kwartale. Może to być na przykład kredyt związany z działalnością rolniczą. Kredyt sezonowy Kredyt sezonowy jest dość łatwy i szybki do pozyskania – po pierwsze nie wiąże się zbyt wieloma, skomplikowanymi formalnościami. Ich zaletą – zarówno z punktu widzenia banku, jak i kredytobiorcy – jest ich sezonowość.

Czas na jaki udzielany jest kredyt związany jest z pewną sezonowością – na przykład z kwartałem roku, czy porami roku. Ważną informacją dla kredytobiorcy jest, iż kredyt ten spłaca się na uprzywilejowanych zasadach. Wszystko uzależnione jest oferty, jaką oferuje nam konkretny bank.

Należy pamiętać, że ten rodzaj kredytu jest kredytem nieodnawialnym. Kredyt sezonowy Trzeba mieć na względzie, że kredyt sezonowy związany jest ściśle z cyklem magazynowania, sprzedaży i wytwarzania.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.