Jesteś tutaj: podatkiksiegowosc.pl > Konta bankowe > Gdzie szukać najlepszego konta

Kredyt rewolwingowy

Nazwa kredyt rewolwingowy dla wielu osób może być zupełnie nieznana. Kredyt rewolwingowy Jest to jednak dość popularny kredyt obrotowy w rachunku kredytowym. Kredyt rewolwingowy jest kredytem odnawialnym.

W czasie realizowania umowy kredytowej spłacenie całości bądź części zaciągniętego uprzednio kredytu wiąże z odnowieniem wolnego limitu kredytu o tę właśnie spłaconą kwotę. Tym samym umożliwia to kredytobiorcy na wielokrotne użycie limitu, jednakowoż tylko do momentu kompletnego wygaśnięcia wcześniej podpisanej i zawartej umowy. Trzeba pamiętać, iż kredyt rewolwingowy zazwyczaj zaciągany jest na krótki czas. Kredyt rewolwingowy Na przykład na okres jednego roku. Większość banków daje jednak kredytobiorcom możliwość przedłużenia kredytu rewolwingowego nawet do osiemnastu miesięcy.

Ten rodzaj kredytowania to znakomity sposób wsparcia finansowego udzielanego na potrzeby finansowania bieżących wydatków i kosztów związanych z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Należy mieć na uwadze, że oprocentowanie tegoż kredytu jest zmienne. Ponadto ustalane jest w oparciu o stopę referencyjną. W większości banków odsetki od tego rodzaju kredytu naliczane są od wykorzystanej kwoty kredyty. Płatności za kredyt odbywają się w okresach miesięcznych. Kredyt rewolwingowy to oferta kredytowa przygotowana z myślą o osobach prowadzących działalność gospodarczą, Kredyt rewolwingowy Mowa tu zarówno o małych, średnich, jak i dużych przedsiębiorstwach.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.