Jesteś tutaj: podatkiksiegowosc.pl > Ekonomia > Paradygmaty makroekonomii

Kredyt konsumpcyjny

Jednym z najczęściej zaciąganych kredytów jest kredyt konsumpcyjny. Kredyt konsumpcyjny Jest to kredyt, który można uzyskać na określone potrzeby. Spłacanie tego kredytu ustalane jest indywidualnie między kredytobiorcą a bankiem.

Zabezpieczeniem dla tego kredytu jest przeważnie dochód jaki uzyskuje kredytobiorca. Inną formą zabezpieczenia może być także poręczenie innych osób. O tym, jak duży zostanie przyznany kredyt decydują możliwości spłaty kredytobiorcy.

Najczęściej osoby, które decydują się na zaciągnięcie kredytu konsumpcyjnego są tak naprawdę zmuszone do podjęcia takiej decyzji przez różne niewygodne sytuacje życiowe. Potrzebują szybkiej gotówki na opłacenie bieżących zaległości finansowych, na zakup sprzętu domowego, na wycieczkę rodzinną, czy remont mieszkania. Kredyt konsumpcyjny można podzielić na kredyt gotówkowy i bezgotówkowy. Kredyt konsumpcyjny W przypadku kredytu gotówkowego klient otrzymuje bezpośrednio gotówkę. Natomiast w przypadku kredytu bezgotówkowego gotówka jest wpłacana na konto sprzedawcy na opłacenie kupowanych przez kredytobiorcę towarów. Aby uzyskać kredyt, klient musi wykazać zdolność kredytową, którą udowodni za pomocą udokumentowanych zarobków. Jeśli zarobki się zgadzają, to proces przyznania takiego kredytu jest stosunkowo krótki. Kredyt konsumpcyjny Często dochodzi do sytuacji, w której klient niemal natychmiast otrzymuje gotówkę.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.