Jesteś tutaj: podatkiksiegowosc.pl > Inwestycje > Dlaczego firma powinna inwestować w ludzi

Kredyt inwestycyjny

Dla wielu osób zainteresowanych wzięciem kredytu ciekawą propozycją może być kredyt inwestycyjny. Kredyt inwestycyjny Jest to forma kredytu bankowego, którą przeznaczono na sfinansowanie realizowanych przez kredytobiorców przedsięwzięć.

Przedsięwzięcie to jednak winno mieć na celu powiększenie wartości majątku trwałego. Jak tłumaczą finansiści, środki finansowe, które otrzymują kredytobiorcy mogą finansować wszelakie inwestycje materialne. A zatem zakup środków trwałych, takich jak: urządzenia, maszyny, specjalistyczny sprzęt, czy samochody.  Środki te mogą pokrywać również koszty związane z zakupem, rozbudową, budową, czy też modernizacją obiektów związanych z daną działalnością gospodarczą. Za środki uzyskane na inwestycje niematerialne można dokonać na przykład zakupu papierów wartościowych. Kredyt inwestycyjny Kredytobiorca może również otrzymać środki na inwestycje finansowe. Wówczas pieniądze można wydać na zakup akcji bądź udziałów. Kredyty inwestycyjne można podzielić na trzy typy. Pierwszy to kredyt inwestycyjny na zakup lub budowę całych obiektów rolnych i przemysłowych. Drugi to kredyt przeznaczony na restrukturyzację, a zatem na pokrycie kosztów związanych z przebudową struktury gospodarczej przedsiębiorstwa, wówczas gdy trzeba firmie przywrócić równowagę. Wyróżnia się także kredyt na wyposażenie. Przeznaczyć można go na zakup lub też modernizację sprzętu, a także na zakup lub budowę majątku trwałego.

Warto pamiętać, iż kredyt inwestycyjny może być udzielany na finansowanie jednej konkretnej transakcji w postaci linii kredytowej. Kredyt inwestycyjny Nie trzeba w umowie doprecyzowywać terminów, czy kwot wykorzystania transz.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.