Jesteś tutaj: podatkiksiegowosc.pl > Konta bankowe > Express elixir, gdy liczy się czas

Kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny to niezwykle popularny i często wykorzystywany rodzaj kredytu. Kredyt hipoteczny Charakteryzuje się tym, iż jest długoterminowy, a jego zabezpieczeniem jest hipoteka. Przeważnie udzielany jest ze względu na zakup nieruchomości lub na budowę domu.

Kredyt hipoteczny podzielić można na kilka rodzajów. Typowy kredyt hipoteczny pozwala otrzymać środki, które następnie zostaną przekazane na zakup domu, mieszkania (własnościowego, bądź spółdzielczego) lub innej nieruchomości. W tym przypadku bank dokonuje przelewu na konto sprzedającego nieruchomość. Na przykład na konto dewelopera. Tym samym zawierana jest umowa kupna-sprzedaży.

Wyróżnia się również kredyt budowlano-hipoteczny. Kredyt hipoteczny Wówczas środki finansowe przekazywane są na budowę domu przez osobą fizyczną, spółdzielnię lub dewelopera. Pieniądze te mogą być przekazane w całości lub też w ustalonych wcześniej transzach. Jeśli bank wypłaca je właśnie w transzach, wówczas odsetki są naliczane jedynie od wykorzystanej kwoty, a nie od całej, przyznanej sumy. Co istotne, do czasu otrzymania pozwolenia na zamieszkanie, czy też do momentu odbioru na podstawie protokołu ze spółdzielni spłaca się jedynie odsetki – bez kapitału. Należy w takim przypadku do wniosku o kredyt dołączyć kosztorys. Pozwoli on później bezproblemowo rozliczyć się z wydatków na podstawie załączonych faktur.

Istnieje również forma pożyczki hipotecznej. Kredyt hipoteczny Wówczas środki można przekazać na dowolny cel. Nie musi być on wcale związany z zakupem nieruchomości, czy też budową domu.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.