Jesteś tutaj: podatkiksiegowosc.pl > System podatkowy > Karta podatkowa – co to jest?

Konto idealne dla emeryta

Od kilku już lat ZUS zaleca wszystkim osobom pobierającym świadczenia z tytułu rent i emerytur, aby w tym celu korzystali z rachunków bankowych. Konto idealne dla emeryta Ma to ograniczyć koszty związane z pocztową obsługą comiesięcznych przekazów, a także zabezpieczyć emeryta przed ryzykiem przejęcia ów świadczeń przez niepowołane osoby. Wiele osób rady posłuchało, jednak nie zawsze konta którymi się posługują zostały dobrane do ich indywidualnych potrzeb.

O tym jakie jest idealne konto dla emeryta decydują jego indywidualne preferencje. Nie każda osoba, która zakończyła swą aktywność zawodową, to człowiek tzw. „starej daty” dla którego wszelkie nowoczesne rozwiązania to temat trudny do zrozumienia. Wielu emerytów postanawia wykorzystać wolny czas na inwestowanie  zgromadzonych nadwyżek finansowych, inni wybierają życie podróżników. Konto idealne dla emeryta Co więcej, coraz więcej seniorów doskonale radzi sobie z obsługą komputerów i Internetu, a co za tym idzie, w pełni potrafią wykorzystywać zalety bankowości elektronicznej.

Wybierając najlepsze konto dla emeryta, warto zwrócić uwagę na wysokość opłat, dodatkowe korzyści wynikające z posługiwania się określonych rachunkiem, dostępność produktów inwestycyjnych i oszczędnościowych. Dla miłośników podróży wskazane jest konto walutowe, które pozwala deponować środki finansowe w obcej walucie, tak aby nie tracić na niekorzystnych wahaniach kursów walut.

Jak więc widać, emeryt też człowiek i swoje potrzeby ma. Coraz częściej to właśnie na emeryturze ludzie zaczynają interesować się zagadnieniami gospodarczymi, a także efektywnym zarządzaniem własnym budżetem. Konto idealne dla emeryta Z tego powodu także konto osobiste powinno być optymalnie dopasowane do tego typu potrzeb.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.