Kiedy konto generuje koszty
W reklamach zdecydowana większość kont bankowych dostępnych na współczesnym rynku, prezentowanych jest jako przyjazne dla klienta, wolne od opłat i dające szereg korzyści dla jego posiadacza. Kiedy konto generuje koszty W rzeczywistości, aby móc cieszyć się pełnią możliwości bezpłatnego rachunku osobistego najczęściej należy wypełnić określone kryteria, których na próżno szukać na bilbordach czy w spotach reklamowych.
Wybierając właściwe dla siebie konto bankowe, zawsze należy starannie przestudiować pełną tabelę opłat i prowizji, jaka dostępna jest zarówno w każdej placówce wybranego banku, jak i na jego stronie w internetowej. Często bowiem dochodzi do sytuacji, że klient skuszony wizją comiesięcznych zwrotów pewnej części wydatków, decyduje się na uruchomienie określonego rachunku, jednak nie doczytuje informacji, że warunkiem bezpłatnego prowadzenia konta, jest utrzymanie salda konta na określonym, minimalnym poziomie, np. 1000 złotych lub więcej. Kiedy konto generuje koszty W przypadku osób, które nie otrzymują regularnego wynagrodzenia za pracę (np. studenci, osoby bezrobotne, zatrudnieni w niepełnym wymiarze czasu pracy itp.), może okazać się, że warunek ten nie może zostać spełniony, a co za tym idzie, bank będzie pobierał stałe opłaty za prowadzenie rachunku na rzecz klienta.
Opłaty bankowe za usługi takie jak: prowadzenie konta, przelewy, wypłaty gotówki z bankomatów, generowanie zestawienia salda konta, użytkowanie karty debetowej, mogą wynosić od kilku do kilkunastu złotych w skali miesiąca. Kiedy konto generuje koszty Warto o tym pamiętać, zanim podpisze się umowę z bankiem, ponieważ „bezpłatne konto” nie zawsze wolne jest od wszelkiego rodzaju opłat.