Jesteś tutaj: podatkiksiegowosc.pl > Kredyty > Na co można przeznaczyć kredyt inwestycyjny?

Karta kredytowa

Karta kredytowa określana również mianem karty płatniczej to rozwiązanie wsparcia finansowego, na które decyduje się coraz więcej klientów banku. Karta kredytowa Wydanie takiej karty jest równoznaczne z przyznaniem limitu kredytowego przez dany bank.

Co ważne wszelkie operacje wykonane przez właściciela karty kredytowej zostają rozliczane w ramach ciężaru limitu. Przeważnie, aby otrzymać kartę kredytową klient powinien się o nią ubiegać w banku, w którym posiada swoje konto. Raz w miesiącu bank wysyła do swoich kontrahentów, korzystających z karty wyciąg przedstawiający zestawienie transakcji, które dokonał klient. Karta kredytowa Wyciąg zawiera dokładne informacje na temat spłaty.

Trzeba pamiętać o tym, że limit kredytowy związany z kartą jest najczęściej na wyższym oprocentowaniu aniżeli linie kredytowe przyznawane do rachunków bieżących, bądź oszczędnościowo-rozliczeniowych. Karta kredytowa wiąże się z tak zwanym okresem bezodsetkowym, zwanym również grace period.

Istotna dla każdego posiadacza karty kredytowej jest również informacja, iż banki pobierają opłatę za posiadanie karty, nawet jeśli w danym czasie w ogóle z niej nie korzystamy.

Korzystanie z karty kredytowej staje się co roku coraz bardziej popularne. Karta kredytowa Systematycznie wzrasta też liczba wykonanych za pomocą karty kredytowej transakcji płatniczych.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.