Jesteś tutaj: podatkiksiegowosc.pl > Gospodarka > Wolność gospodarcza – wady i zalety

Karta kredytowa

Karta kredytowa określana również mianem karty płatniczej to rozwiązanie wsparcia finansowego, na które decyduje się coraz więcej klientów banku. Karta kredytowa Wydanie takiej karty jest równoznaczne z przyznaniem limitu kredytowego przez dany bank.

Co ważne wszelkie operacje wykonane przez właściciela karty kredytowej zostają rozliczane w ramach ciężaru limitu. Przeważnie, aby otrzymać kartę kredytową klient powinien się o nią ubiegać w banku, w którym posiada swoje konto. Raz w miesiącu bank wysyła do swoich kontrahentów, korzystających z karty wyciąg przedstawiający zestawienie transakcji, które dokonał klient. Karta kredytowa Wyciąg zawiera dokładne informacje na temat spłaty.

Trzeba pamiętać o tym, że limit kredytowy związany z kartą jest najczęściej na wyższym oprocentowaniu aniżeli linie kredytowe przyznawane do rachunków bieżących, bądź oszczędnościowo-rozliczeniowych. Karta kredytowa wiąże się z tak zwanym okresem bezodsetkowym, zwanym również grace period.

Istotna dla każdego posiadacza karty kredytowej jest również informacja, iż banki pobierają opłatę za posiadanie karty, nawet jeśli w danym czasie w ogóle z niej nie korzystamy.

Korzystanie z karty kredytowej staje się co roku coraz bardziej popularne. Karta kredytowa Systematycznie wzrasta też liczba wykonanych za pomocą karty kredytowej transakcji płatniczych.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.