Jesteś tutaj: podatkiksiegowosc.pl > Biznes > Biznes to poszukiwanie kontaktów

Fundusz inwestycyjny

Fundusz inwestycyjny jest możliwością wspólnego inwestowania, która wynika w lokowaniu pieniędzy poprzez grupę uczestników funduszu. Fundusz inwestycyjny Podstawowe pytanie, które zada sobie w tym miejscu większość z nas brzmi: kto może być uczestnikiem funduszu? Są to zarówno osoby prawne, jak i osoby fizyczne, ale także wszelkie podmioty, które nie posiadają osobowości prawnej.

Najczęściej stosowany podział funduszy inwestycyjnych wskazuje nam: fundusze otwarte oraz fundusze zamknięte. Są to najbardziej podstawowe formy funduszy. Fundusz inwestycyjny Fundusz otwarty (FIO) to fundusz, który charakteryzuje się zmienną liczbą tytułów do uczestnictwa w fund. jednostek uczestnictwa. Z kolei fundusz zamknięty (FIZ) to fundusz, który ma równą liczbę tytułów uczestnictwa certyfikatów inwestycyjnych.

W Polsce wyróżnia się także Specjalistyczny Fundusz Inwestycyjny Otwarty. Fundusz inwestycyjny Jest to swoista fuzja funduszu otwartego i zamkniętego. Można też wskazać na przykład fundusz statutowy, który dotyczy spółek o zmiennym kapitale akcyjnym.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.