Jesteś tutaj: podatkiksiegowosc.pl > Finanse > Wartości niematerialne oraz prawne

Ekonomia społeczna

Ekonomia społeczna to inaczej gospodarka społeczna, ekonomia obywatelska, a także ekonomia solidarności. Ekonomia społeczna Jest to niezwykle ważny rodzaj ekonomii, o którym myslec muszą społeczeństwa na całym świecie.

Najogólniej rzecz ujmując ekonomia społeczna zajmuje się środkami narodowego dochodu, które przeznaczone zostaną na ludność tegoż narodu. To przedsiębiorstwa społeczne stanowią podstawę oraz reprezentację dla ekonomii społecznej. Przedsiębiorstwa te w swej pracy skupiają się na tym, aby zaspokoić potrzeby społeczne i wytworzyć pewne dobra społeczne. Ekonomia społeczna Zatem można powiedzieć, że ekonomia społeczna zajmuje się c osiąganiem korzyści na rzecz ludzkości. W ekonomii społecznej wyróżnić można kilka rodzajów podmiotów, są to: instytucje społeczne, fundacje, stowarzyszenia, instytucje bankowe, instytucje i przedsiębiorstwa socjalne, spółdzielnie oraz wiele innych.

Ekonomia społeczna stawia na osiąganie celu, a tym samym odrzuca z góry osiąganie zysków. Najważniejsze jest bowiem dobro i zadowolenie społeczne. Ekonomia społeczna To nadrzędny cel tej ekonomii.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.