Jesteś tutaj: podatkiksiegowosc.pl > Biznes > Biznes małych firm zagrożony?

Ekonomia pozytywna

Wiele osób z pojęciem ekonomii pozytywnej stykają się dopiero wtedy, gdy na poważnie zaczynają zajmować się samą ekonomią i pojęciami jej pokrewnymi. Ekonomia pozytywna Zadaniem ekonomii pozytywnej jest badanie oraz tłumaczenie procesów ekonomicznych przy użyciu obiektywnej wiedzy na temat rzeczywistości. Ekonomia pozytywna bada ponadto wszelakie zmiany jakie zachodzą w warunkach ekonomicznych, bada również możliwe warianty podejścia do polityki gospodarczej.

Ekonomiści, którzy sięgają w swej pracy naukowej po ekonomie pozytywną wykorzystują ją jedynie po to, aby zaprezentować efekty ich pracy w formie zdarzeń gospodarczych. Zdarzenia te ujmowane są pod kątem danych empirycznych. Ekonomia pozytywna Ważną funkcją ekonomii pozytywnej jest funkcja edukacyjna. Ponadto ta forma ekonomii ma również uczyć, jak tworzyć i formułować prognozy związane z gospodarką.

Ekonomiści, którzy zajmują się ekonomią pozytywną starają się sięgać po innowacyjne narzędzia i technologie badawcze. Ich metodologia pozwala im na wszechstronne zbadanie tematu związanego ze współczesną ekonomią. Najczęściej używa się porównania, iż ekonomia pozytywna stara się odpowiedzieć na pytanie: jak jest?  Ekonomia pozytywna Tym samym jest przeciwieństwem do ekonomii normatywnej, która formułuje tezy na temat tego, jak być powinno.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.