Jesteś tutaj: podatkiksiegowosc.pl > Finanse przedsiębiorstw > Nowe limity dla małych podatników VAT

Ekonomia od dziecka

 

Wielu ekspertów – zarówno ekonomistów, jak i pedagogów – podkreśla, że warto dziecku od najmłodszych lat wyjaśniać czym jest życie ekonomiczne, jak oszczędzać, jak planować wydatki, jak realizować budżet gospodarstwa domowego. Ekonomia od dziecka Dzięki temu dziecko będzie miało realny pogląd na świat pieniądza. Mimo otaczającego konsumpcjonizmu będzie umiało podejmować odpowiedzialne decyzje konsumenckie.

Takie nauczanie ekonomiczne naszych pociech powinniśmy rozpocząć, jak najwcześniej. Nie musimy od razu przytaczać górnolotnych terminów, jak mikro, czy makroekonomia. Wystarczą podstawowe informacje, czym jest w gospodarka, co to oszczędzanie, czym jest bezrobocie, jak funkcjonują firmy. Do edukacji dzieci w tym temacie można wykorzystywać Internet oraz prasę, czy telewizję, która ułatwi nam obrazowanie niektórych spraw. Ekonomia od dziecka Warto też posiłkować się wieloma przykładami, tak dziecko lepiej zrozumie, jak wygląda świat biznesu.

Doskonałym ćwiczeniem jest pozwolenie dziecku, aby także już od najmłodszych lat mogło dysponować choć niewielką sumą pieniędzy. To nauczy malucha szacunku do pieniędzy, a także pokaże jak trudno zdobyć pieniądze. Starajmy się być konsekwentni, cierpliwi i wyrozumiali. Ekonomia od dziecka Dużo tłumaczmy młodym ekonomistom i starajmy się opowiadać o świecie pieniądza tak, aby było to proste i zrozumiałe.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.