Jesteś tutaj: podatkiksiegowosc.pl > Ekonomia > Mikroekonomia, czyli badanie jednostek

Dlaczego prowizje bankowe drożeją?

Wielu z nas już odczuło, a jeśli nie to odczuje w niedługiej przyszłości, że podrożały niemal wszystkie usługi, które oferują banki. Dlaczego prowizje bankowe drożeją? Między innymi prowadzenie konta bankowego. Niemal co roku ceny te wzrastają.

Choć banki kuszą i obiecują, że nie tylko nie będziemy tracić mając u nich konto, ale jeszcze zarobimy. Każdy z nas powinien pamiętać, że te obietnice to nic innego, jak świetnie skonstruowany marketing i chwyty reklamowe, których używają banki. O ile bank zminimalizuje koszty jednej usługi lub całkowicie zniesie jej koszty (na przykład opłaty za dokonywanie przelewu), to trzeba pamiętać, że tym samym ten bank zapewne podniesie cenę za inną usługę bankową Dlaczego prowizje bankowe drożeją? (na przykład za pobieranie opłaty przy wypłacaniu pieniędzy z bankomatów należącego innego banku).

Zanim założy nowe konto lub utworzymy kolejne powinniśmy dokładnie przeczytać umowę lub regulamin takiego konta. Wówczas dobrze jest na spokojnie przeliczyć, ile wyniesie nas comiesięczne płacenie za prowadzenia konta bankowego, na co wydajemy najwięcej i wówczas możemy dopiero dobrać ofertę korzystną dla nas.

Podnosząc stawki i opłaty banki walczą chociażby ze spadającą prowizją naliczaną przy obsłudze transakcji kartami. Dlaczego prowizje bankowe drożeją? Powodów do podwyżek jest jednak dużo więcej – także sytuacja gospodarcza w kraju ma na to wpływ.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.