Jesteś tutaj: podatkiksiegowosc.pl > Płynność finansowa > Płynność finansowa – co to jest?

Czym są inwestycje?

Dla każdego finansisty ważnym i nieodłącznym w codziennej pracy pojęciem są inwestycje. Czym są inwestycje? Najprościej mówiąc o inwestycjach, możemy je określić, jako nakład gospodarczy, który składa się na budowanie oraz w rezultacie powiększanie majątku trwałego.

Inaczej można też powiedzieć, iż każda inwestycja jest formą swoistego wydatku przedsiębiorstwa, które wydaje się na określone dobra. Dobra te z kolei mają służyć do produkcji lub tworzenia innych dóbr, czy też usług, w których specjalizuje się dana firma. Eksperci zwracają uwagę, że w przypadku takiej sytuacji możemy mówić o efekcie korzyści lub zysków, które zostały odroczone w czasie. Czym są inwestycje? Możemy również o inwestycjach mówić w kontekście pewnych wyrzeczeń. Przedsiębiorstwa wyrzekają się pewnych korzyści lub udogodnień na rzecz korzyści, które dopiero mają nadejść, są przewidywane przez przedsiębiorców, należy jedynie na nie poczekać i oddać coś w zamian.

Wyróżnić można sporo inwestycji o charakterze długoterminowym. To między innymi długoterminowe aktywa finansowe, wszelkie wartości prawne bądź niematerialne, a także nieruchomości. Konsumpcja –  w myśl rozumowanie finansistów – jest całkowitym zaprzeczeniem i przeciwieństwem inwestycji. Inwestycje mogą dotyczyć również kapitału trwałego i zapasów prowadzonych przez przedsiębiorstwa.
Czym są inwestycje?
Niemal o każdej firmie czyniącej inwestycje mówi się, iż jest to firma, która dba o swój rozwój.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.