Jesteś tutaj: podatkiksiegowosc.pl > Kredyty > Kredyt hipoteczny – zabezpieczenia i koszty

Czy warto brać kredyt na święta

Już od połowy listopada sklepy każdego roku kuszą kolorowymi światełkami i świątecznymi ozdobami, na każdym kroku przypominając o nadchodzących świętach. Czy warto brać kredyt na święta Współczesne Boże Narodzenie od dawna jest doskonałym momentem na poprawę obrotów w handlu. Nie bez powodu także tuż przed świętami i nowym rokiem rozpoczynają się wyprzedaże, które przyciągają uwagę każdego, nawet przypadkowego przechodnia.

Zdaniem ekspertów finansowych, dochody przeciętnego obywatela są zbyt niskie, aby mógł on sobie pozwolić na wystawne święta i huczne spędzenie zabawy Sylwestrowej. Równocześnie każdy kto posiada stałe i źródło dochodu z tytułu umowy o pracę, posiada także „magiczną” możliwość ulepszenia świąt sobie i bliskim. Czy warto brać kredyt na święta Wystarczy tylko pożyczka, aby marzenia stały się rzeczywistością. Czy jednak rzeczywiście jest to korzystne rozwiązanie?

Patrząc na temat świątecznych zakupów przez pryzmat zmarnowanej żywności, a także tysięcy nietrafionych prezentów wystawianych masowo na aukcjach internetowych, można powiedzieć, że zaciąganie kredytu tylko i wyłącznie w celu przygotowania wystawnych świąt to poważny błąd wielu Polaków. Zdecydowanie lepiej jest kupić mniej, jednak wiedząc o tym, że nic się nie zmarnuje, niż „wyrzucić do kosza” nawet kilkaset złotych, od których trzeba dodatkowo spłacać odsetki.

W sytuacji niewystarczającej ilości środków, często lepiej zdecydować się na zakupy opłacone kartą kredytową. Czy warto brać kredyt na święta Spłata zobowiązania w określonym terminie wolna jest od dodatkowych opłat, a w najgorszym wypadku można dokonać tylko minimalnej wymaganej wpłaty.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.