Jesteś tutaj: podatkiksiegowosc.pl > Inwestycje > Inwestycje sposobem na inflację

CombiBar na problemy z euro

Dla jednych globalny kryzys to powód do niepokoju, dla innych najlepszy moment na poszukiwania innowacyjnych rozwiązań, które mogą pomóc zahamować niekorzystne procesy rynkowe. CombiBar na problemy z euro Do tych drugi z całą pewnością można zaliczyć szwajcarską mennicę Valcambi z siedzibą w Balernie. Uznawana jest za jednego z największych przetwórców złota i producentów złotych sztabek na świecie. Nic więc dziwnego, że to właśnie tutaj zrodził się prosty, a zarazem innowacyjny pomysł na produkcję sztabek CombiBar. Ich największą zaletą są nacięcia i forma przypominająca tabliczkę czekolady. W żadnym wypadku nie jest to żart, lecz poważny produkt inwestycyjny. l Sztabki dostępne są w dwóch wersjach, 50 i 100 gramowych, gdzie każda pojedyncza „kostka” to 1 gram czystego złota próby 999,9.

Produkt ten już teraz promowany jest jako skuteczny sposób na wahania kursów euro, odporny nawet na hiperinflację. CombiBar na problemy z euro Co prawda nie zapłacimy nim jeszcze w sklepie za zakupy, jednak złoto samo w sobie stanowi określoną wartość i doskonale sprawdza się jako przedmiot inwestycyjny.

Zainteresowanie złotymi sztabkami CombiBar jest tak duże, że w Valcambi zdecydowano się także na wypuszczenie na rynek sztabek wykonanych ze srebra. Także w tym wypadku całość podzielona jest delikatnymi nacięciami na mniejsze kawałki.

Produkt szwajcarskiej mennicy budzi ogromne zainteresowanie, ale i sprawia, że pojawiają się sceptyczne głosy. Prawdą jest, że wartość złota od 2001 roku wzrosła niemal 500-krotnie, jednak jego powszechność mogłaby spowodować gwałtowny spadek.  CombiBar na problemy z euro Zdaniem innych, CombiBar powinno być nazywane wspólną walutą przyszłości, ponieważ w ten sposób rozwiązałby się problem zmiennych kursów walut.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.