Jesteś tutaj: podatkiksiegowosc.pl > Ekonomia > Ekonomia pozytywna

Co to jest BIK i KRD

Przeglądając liczne oferty kredytowe i pożyczkowe, coraz częściej można natrafić na informacje, że w ramach przeprowadzanych procedur sprawdzany jest BIK oraz KRD. Co to jest BIK i KRD Nie wszyscy jednak w pełni rozumieją czym różnią się te dwie instytucje.

KRD, którego pełna nazwa to Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej SA to pierwsze i największe biuro informacji gospodarczej jakie działa na terenie Polski od 4 sierpnia 2003 roku. Uznawane jest za największy ogólnopolski system wymiany informacji gospodarczej, jaki funkcjonuje w zakresie wszystkich gałęzi gospodarki. Do standardowych procedur KRD należy obsługa wszystkich s podmiotów gospodarczych, począwszy od jednoosobowych firm, poprzez małe i średnie przedsiębiorstwa, na tych największych korporacjach kończąc. W 2010 roku wprowadzono zmianę przepisy, na podstawie których z usług BIG, mogą korzystać także osoby fizyczne, gminy i wtórni wierzyciele. Co to jest BIK i KRD W rejestrze KRD można odnaleźć informacje na temat osób i firm, które zostały umieszczone w spisie dłużników, ponieważ nie uregulowały własnych zobowiązań finansowych. W ten sposób pozbawione są anonimowości i tracą swą wiarygodność, zarówno jako klienci jak i potencjalni partnerzy handlowi.

BIK, to Biuro Informacji Kredytowej w którym znajduje się każda osoba, która kiedykolwiek zaciągnęła kredyt lub pożyczkę. O ile wpis w KRD to poważny problem, tak informacje w BIK mogą być niezwykle pomocne, Co to jest BIK i KRD szczególnie gdy poprzednie zobowiązanie finansowe zostało terminowo spłacone, a dobra historia kredytowa może zadecydować o przyznaniu nowego kredytu lub otworzy drogę do negocjowania lepszych jego warunków przyznania.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.