Jesteś tutaj: podatkiksiegowosc.pl > Finanse > Proces wypłacania dywidendy

Biznes z przyjaciółmi

Podejmując decyzję o założeniu firmy często decydujemy się na rozpoczęcie działalności gospodarczej z przyjaciółmi lub znajomymi. Biznes z przyjaciółmi W ten sposób dzielimy się odpowiedzialnością związaną z posiadaniem firmy, a także możemy wspólnie partycypować w kosztach związanych z założeniem przedsiębiorstwa.

Zanim jednak rozpoczniemy wspólny biznes z przyjaciółmi, powinniśmy dobrze przemyśleć tę decyzję. Po pierwsze, czy na pewno obdarzamy naszych znajomych prawdziwym zaufaniem. Współpraca bez wzajemnego zaufania na pewno się nie sprawdzi. Po drugie wspólną działalność warto poprzeć podpisanymi umowami. To co na papierze może przydać się zwłaszcza w trudnych dla firmy chwilach, a także w momencie rozwiązania działalności. Biznes z przyjaciółmi Oczywiście nikt nie myśli o takich ewentualnościach na początku współpracy, a jednak trzeba mieć to również na uwadze. Lepiej na zapas się ubezpieczyć i mieć pewność, że naszą współpracę potwierdzają odpowiednie dokumenty.

Jeśli nasz wspólnik jest też naszym najlepszym przyjacielem powinniśmy już na początku wspólnej pracy określić wszystkie możliwe zasady i reguły obowiązujące w ramach tej współpracy. Ważna jest także komunikacja pomiędzy wspólnikami. Biznes z przyjaciółmi Nie bójmy się być szczerzy i bezpośredni.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.