Jesteś tutaj: podatkiksiegowosc.pl > Ekonomia > Ekonomia społeczna

Biznes stawia na innowacje

Młodzi ludzie, którzy próbują otworzyć własną działalność gospodarczą często słyszą, że ich pomysł musi być nowatorski, odkrywczy, twórczy i innowacyjny. Biznes stawia na innowacje Także projekty unijne, których celem jest dofinansowanie startującego biznesu często zakładają, iż powinien on być jak najbardziej innowacyjny? Skąd to zapotrzebowanie na innowacje?

Wynika to przede wszystkim z tego, iż rynek zalewa ogromna fala podobnych (jeśli nie takich samych) firm i przedsiębiorstw, które zajmują się produkcją niemal identycznych dóbr i usług. Stąd sugeruje się ludziom, którzy dopiero zaczynają prowadzić własną działalność, aby stawiały na to, czego jeszcze na rynku nie ma. Biznes stawia na innowacje Nie musi to być jednak od razu „jedyna taka firma na świecie”. Czasami wystarczy, że jesteśmy z naszą ofertą jedyni w regionie. To pozwoli nam ustrzec się przed działaniem konkurencji.

Ponadto powinniśmy pamiętać, że to, czy sięgamy po innowacyjne rozwiązania to bardzo ważny aspekt dla klientów naszej firmy. W mentalności wielu ludzi innowacyjność jest równoznaczna z prestiżem i profesjonalizmem przedsiębiorstwa. Biznes stawia na innowacje Zdaniem psychologów częściej sięgamy po to, co nowe, autorskie, twórcze, nieznane, ponieważ jesteśmy istotą ogromnie ciekawą świata.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.