Jesteś tutaj: podatkiksiegowosc.pl > Podatki > Kompetencje dyrektora izby skarbowej

Biznes kontra wiek

Są osoby, które twierdzą, że zmarnowały swój czas na prowadzenie samodzielnej działalności gospodarczej, a  dziś są już na to po prostu za stare. Biznes kontra wiek Czy mają racje? Czy jest wiek odpowiedni do prowadzenia własnego biznesu?

Oczywiście na te pytanie nie ma jednej, jasnej odpowiedzi. Wszystko zależy od konkretnej osoby, która planuje biznes założyć – od jej nastawienia, pracowitości, zaangażowania jakie jest w stanie włożyć we własny interes, poświęcenia, a także determinacji i ambicji. To wszystko wpływa na to, jakim przedsiębiorcą będziemy. Biznes kontra wiek Wiek to tak naprawdę mało znaczące kryterium.

Rzecz jasna, nie i brakuje zwolenników teorii, że młoda osoba jest zbyt lekkomyślna i za mało odpowiedzialna, żeby zajmować się własną firmą. Zdarzają się też opinie, że osoba starsza ma za mało energii i nowych pomysłów. Są to jednak wyłącznie stereotypy, a wszystko i tak zależy od naszych wewnętrznych przekonań.

Trzeba pamiętać, że szanse, aby zaistnieć na rynku pracy mają zarówno młodzi, jak i ci doświadczeni. Dla każdej grupy społecznej przygotowywane są specjalne programy pomocowe, które ułatwią im rozpoczynanie pracy na własną rękę. Warto wcześniej dowiedzieć się, jak możemy o taką pomoc się ubiegać oraz jakie kryteria musimy spełniać. Biznes kontra wiek Wiek w przypadku otrzymywania pomocy ma duże znaczenie. Obecnie sporą pomoc otrzymują osoby po 20 i 40 roku życia.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.